Zwierzaki nad potokiem w Żukczynie

jazda konna

Czy znasz wszystkie atrakcje terenów nadmorskich? Okazuje się, że te urokliwe tereny skrywają wiele więcej, niż można by się było spodziewać.

Jednym z mniej znanych, aczkolwiek ciekawych punktów do obejrzenia jest zoo, zlokalizowane koło Gdańska. Zwierzaki nad Potokiem w Żukczynie to malownicza okolica, którą zamieszkuje wiele futrzastych przyjaciół.

Oderwij się od codziennych obowiązków i zabierz swoją rodzinę na edukacyjną wycieczkę, śladami tropikalnych zwierząt i domowych pupili. Z pewnością nie będziecie żałować! Można tutaj uprawiać również sporty konne.

Zwierzaki nad Potokiem w Żukczynie – co kryje w sobie to miejsce?

Poza walorami atrakcyjnej przyrody, znajdują się tutaj zwierzęta takie jak: alpaki, kucyki, emu, daniele, egzotyczne ptaki, nutrie, kozy, świnki wietnamskie, owieczki, pawie i wiele innych. Zwierzęta mają warunki godne do swobodnego funkcjonowania i są przyjacielsko nastawione do ludzi.

To dla nich znacznie bardziej przyjazne terytorium niż klatki miejskiego zoo, które często odbiegają od naturalnych warunków życia ptaków, ssaków, gadów, czy płazów. Wielką zaletą tego miejsca jest możliwość obcowania na żywo ze zwierzętami. Można je głaskać, przytulać, karmić, a jeśli chodzi o kucyki, dzieci mogą na nich jeździć.

To diametralnie inne podejście, niż w przypadku znanego nam ogrodu zoologicznego, w który cechują rygorystyczne reguły i środki bezpieczeństwa. Jakby tego było mało, właściciele obiektu wynajmują miejsce na imprezy plenerowe, które mogą być świetną atrakcją dla całej rodziny. Terenu jest tutaj dużo. Istnieje możliwość grania w piłkę, uprawiania jogi lub zabawa z dziećmi na świeżym powietrzu.

Nie ulega wątpliwości, że Zwierzaki nad Potokiem w Żukczynie to miejsce nastawione na zaangażowanie dzieci. Nie ulega również wątpliwości, że dorośli również znajdą tutaj coś dla siebie. Obcowanie ze zwierzętami jest ważne dla osób w każdym wieku.

Mały ogród zoologiczny z piękną misją

Działalność całego obiektu jest nastawiona na ratowanie żyjątek, a wszystkie prace prowadzone są przez pasjonatów zwierząt. Z całą pewnością warto kibicować w takiej inicjatywie właścicielom, a ich oddanie to kolejny argument, dla którego warto to miejsce odwiedzić.

Gdyby nie oni, wiele ze zwierząt musiałaby zginąć, często w niegodnych opisywania warunkach. Zwierzaki nad Potokiem w Żukczynie to szansa dla naszych przyjaciół, aby mogły funkcjonować w odpowiednich warunkach i nie obawiać się o swój los.

Ponadto misją tego kompleksu jest edukowanie młodych i tych nieco starszych, oraz danie im okazji przebywania ze zwierzętami na żywo. Wszystko odbywa się tu w warunkach bezpiecznych i pod pełną kontrolą. Z całego serca polecamy to miejsce turystom przebywającym nad morzem i nie tylko.

Zobacz również ich Instagram i profil na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *