Rowerek stacjonarny – jakie daje efekty

jazda na rowerze stacjonarnym

Rower stacjonarny jest urządzeniem stworzonym do treningu wydolnościowego. Jego podstawowym zadaniem jest angażowanie w trening wielu partii mięśni oraz generowanie odpowiedniego ciśnienia krwi i wysiłku tlenowego. Jest to najlepszy sposób na odchudzanie.

Za pomocą tego urządzenia z łatwością dopasujemy intensywność treningu do swoich potrzeb i spalimy zbędne kalorie.

Zalety treningu wydolnościowego

Deficyt kaloryczny jest podstawowym warunkiem utraty masy ciała. Osiągnąć go możemy za pomocą ograniczenia kaloryczności pożywienia lub aktywności ruchowej. Jeżeli nie lubimy się głodzić powinniśmy zdecydować się na regularny trening.

Najszybsze efekty uzyskamy dzięki połączeniu obu tych elementów. Systematycznie wykonywany trening wydolnościowy podnosi poziom przemiany materii w organizmie, reguluje ciśnienie oraz wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie.

Pierwsze efekty zobaczymy już po kilku dniach. Trenując na rowerze angażujemy przede wszystkim dolne partie mięśniowe.

Oznacza to, że poprawimy wygląd nóg i pośladków. Jeżeli naszym celem jest rozbudowa mięśni powinniśmy zdecydować się na krótkie treningi z wysokim obciążeniem.

W celu odchudzania lub poprawy wyglądu danych partii ciała powinniśmy trenować dłużej z mniejszą intensywnością. Trening na rowerze stacjonarnym nie obciąża stawów gdyż w przeciwieństwie do biegania nie uderzamy stopą w podłoże.

Jak uzyskać najlepsze efekty

Powinniśmy zdobyć podstawową wiedzę na temat funkcjonowania naszego organizmu. Następnie ustalmy możliwe do osiągnięcia cele. Największe efekty uzyskamy dzięki systematyczności. Eksperymentujmy z obciążeniem i sposobami wykonywania treningu.

Oprócz jednostajnego wysiłku wprowadźmy ćwiczenia interwałowe. Urządzenie treningowe jest tylko środkiem do osiągnięcia celu. Jego wykorzystanie zależy już od naszej wyobraźni.

Rower treningowy zapewnia bardzo duży wybór co do rodzaju oraz intensywności ćwiczeń. Zarówno początkujący jak i doświadczeni sportowcy regularnie korzystają z tego rozwiązania. W przypadku roweru dostęp do treningu jest bardzo wygodny. Trenować możemy o każdej porze dnia i nocy.

Jeżeli ktoś poszukuje porównania kilku popularnych rowerów stacjonarynych to zapraszam do powyższego artykułu.

3 myśli na temat “Rowerek stacjonarny – jakie daje efekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *