Optogenetyka, Asystent robot i Czujniki zdrowia – przenośna diagnostyka

Czujniki zdrowia

Optogenetyka

Jest to technika biologiczna, która polega na wykorzystaniu światła do kontrolowania komórek w żywej tkance, zazwyczaj neuronów, które zostały zmodyfikowane genetycznie, aby wyrażać wrażliwe na światło kanały jonowe. Powszechnie uważa się, że optogenetyka może dostarczyć nowych rozwiązań w terapiach. Ostatnie badania opublikowane w Science poinformowały, że naukowcy mogli tworzyć fałszywe wspomnienia w hipokampie myszy. Po raz pierwszy pamięć strachu powstała za pomocą sztucznych środków. Kiedy zrozumiemy efekt placebo wyraźnie; Po prostu wyobraź sobie rezultaty, które możemy osiągnąć, gdy fałszywe wspomnienia dotyczące przyjmowania narkotyków można wytworzyć u ludzi. Pomysł jest trochę futurystyczny, ale podstawy metody są obecnie prawie dostępne.

Asystent robot

Dzięki szybkiemu rozwojowi branży roboty stopniowo wychodzą z filmów science-fiction i wchodzą w świat opieki zdrowotnej. Wraz ze wzrastającą liczbą pacjentów w podeszłym wieku nieuniknione jest wprowadzenie niedozwolonych robotników do domów opieki i szpitali. Byłoby to sprawiedliwe rozwiązanie polegające na przeniesieniu pacjentów do wykonywania podstawowych procedur.

Robot TUG jest solidnym urządzeniem, które może przewozić mnóstwo stelaży, wózków czy pojemników do 453 kilogramów, które zawierają leki, próbki laboratoryjne lub inne wrażliwe materiały. Riba lub Robot dla Interaktywnej Pomocy Ciała jest nieco podobny do robota TUG, ale jest stosowany raczej w domach opieki nad pacjentami, którzy potrzebują pomocy. W japońskiej wersji Robear jest ukształtowany jako olbrzymi, łagodny niedźwiedź z głową cartoonish. Oboje mogą podnosić i przenosić pacjentów z łóżka do wózka inwalidzkiego, pomagać pacjentom stanąć i odwrócić je, aby uniknąć bólów tyle razy, ile tylko chcesz.

Czujniki zdrowia – przenośna diagnostyka

Smartfony wykorzystywane jako biosensory i urządzenia do noszenia, które umożliwiają pacjentowi mierzyć niemal każdy parametr zdrowotny w domu, oznaczałoby, że informacje i zmienne zdrowotne byłyby dostępne nie tylko w wieży z kości słoniowej medycyny, ale w domu. W ten sposób pacjenci mieliby szansę na lepsze zarządzanie zdrowiem. Styl życia może być również spotykany z tymi urządzeniami, aby uczynić je bardziej zdrowym. Obecnie dostępne są smartfony, które uczą jak jeść prawidłowo; Możemy szybko zmierzyć liczbę kalorii w naszym produkcie spożywczym z Tellspec; Może mierzyć nasycenie tlenem; Zmienność impulsów, EKG, EEG, a nawet więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *