Najlepsze przyprawy: naturalne leki

Najlepsze przyprawy

Naturalne leki w odróżnieniu od tych aptecznych są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i nie wywołują efektów ubocznych, o ile oczywiście używane są z rozwagą w odpowiednich ilościach.

Wśród największego grona naturalnych leków warto wymienić przede wszystkim przyprawy, które pomagają uporać się z wieloma chorobami oraz bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami. Które jednak przyprawy powinny znaleźć się w domowej apteczce?

Cynamon

Cynamon to bardzo aromatyczna przyprawa o bardzo charakterystycznym zapachu. Pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a także przyczynia się do stabilizacji ilości cukru we krwi. Cynamon działa ponadto rozgrzewająco, a pod wpływem wysokiej temperatury nie traci swoich właściwości leczniczych.

Imbir

Imbir to idealny środek pomagający załagodzić uczucie nudności, które wywołane są nie tylko chorobą lokomocyjną, ale również ciążą. Spożycie imbiru ułatwia ponadto trawienie, pobudza krążenie krwi, a także pomaga usunąć z organizmu toksyczne substancje.

Czosnek

To naturalny antybiotyk, który sprawdza się bardzo dobrze podczas przeziębienia, ponieważ pomaga zmniejszyć nieprzyjemne objawy poprzez walkę z bakteriami. Oprócz tego ochrania on układ krążenia, a także zmniejsza poziom cholesterolu we krwi.

Kurkuma

Kurkuma pomaga zapobiec powstawaniu nowotworów, jedna działa również antyoksydacyjnie usuwając wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się organizmu. Oprócz tego kurkuma działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, a także ochrania wątrobę przed toksycznymi substancjami.

Kminek

Kminek pomaga poprawić pamięć i koncentrację, jednak zapobiega również wzdęciom. Polecany jest zatem osobom, które zmagają się z problemami trawiennymi, a oprócz tego przyspiesza działanie enzymów metabolicznych.

Gorczyca

Gorczyca wykazuje silne właściwości rozgrzewające, dzięki czemu pomaga utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Sprawdza się również idealne podczas zaparć, łagodzi bóle reumatyczne, a także wykazuje właściwości przeciwzapalne. Można ją dodawać nie tylko do zimowych przetworów, ale również do różnego rodzaju potraw.

7 myśli na temat “Najlepsze przyprawy: naturalne leki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *