Kurtka do biegania zimą – jaką wybrać?

Bieganie to sport, który można uprawiać praktycznie w każdym miejscu i w każdych warunkach atmosferycznych. Jeżeli zależy nam na podtrzymaniu kondycji, powinniśmy ruszać w trasę także w czasie okresu zimowego. Niestety klimat w Polsce nie należy do najłagodniejszych.

Często padający deszcz, wiejący wiatr oraz niska temperatura, potrafią skutecznie zniechęcić do biegania. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby aby ochronić ciało przed skutkiem wystawiania ciała na niekorzystne warunki atmosferyczne w sezonie zimowym. Najprostszym z nich jest kupno odpowiedniej kurtki do biegania zimą. Jak jednak wybrać tę najlepszą spośród modeli dostępnych w sklepach? Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.

Na wstępie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie przed czym ma głównie chronić kurtka do biegania. Na rynku dostępne są np. kurtki przeciwwiatrowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, że chronią od wiatru, a także częściowo przed deszczem. Niestety nie posiadają one żadnego wkładu, który utrzymywałby ciepłotę ciała biegacza. Stosując te kurtki należy więc wcześniej założyć na siebie bieliznę termoaktywną oraz bluzę, która będzie zatrzymywać ciepło.

Poza wiatrówkami są też typowo zimowe kurtki do biegania. Obszyte odpowiednim materiałem zapewniają komfort cieplny. Częściową chronią one także biegacza przed deszczem. Zastosowanie ocieplacza powoduje, że stosuje się je wyłącznie z bielizną termoaktywną. Decydując się na tego rodzaju kurtkę powinniśmy przede wszystkim zapytać sprzedawcę, czy dany model posiada odpowiednią oddychalność. Chodzi o to aby nie doprowadzać do przegrzania organizmu, co może nie tylko niekorzystnie wpływać na osiągane rezultaty, lecz także prowadzić do przeziębienia. Wadą tego typu kurtek jest to, że zapewniając wymianę cieplną, mało skutecznie chronią przed wiatrem, zwłaszcza takim wiejącym od przodu.

Na rynku dostępne są także kurtki przeciwdeszczowe jednak często ich ceny są dosyć wysokie. Jeśli traktujemy bieganie poważnie i zamierzamy trenować przez cały rok, powinniśmy zwrócić uwagę na zakup odpowiedniej kurtki. To ona bowiem ma chronić nas przed chłodem, wiatrem i deszczem. Warto rozważyć kupno kurtki wyłącznie zimowej, bądź też wiatrówki, która w połączeniu z bluzą i bielizną termoaktywną również spełni swoje zadanie.

4.7/5 - (ilość ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.