Jaka woda mineralna jest najlepsza?

Woda jest źródłem życia. To prawda znana ludziom od pokoleń. I chociaż obecnie żyjemy w XXI wieku wydaje się, że nadal wiele osób zupełnie nie przywiązuje wagi do jakości wody, jaką spożywa każdego dnia. Tymczasem wysokiej jakości woda jest nie tylko bazą dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, lecz może mieć nawet właściwości lecznicze.

W chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele gatunków różnych wód. Zasadniczo jednak wyróżnia się podział na wody mineralne i źródlane. Te pierwsze charakteryzują się wyższą jakością, a co za tym idzie również i ceną. Jeśli chodzi o wody źródlane to często ich jakość jest porównywalna to miejskiej kranówki. Dlatego też większość lekarzy zaleca do codziennego spożywania wodę mineralną. Jaka jednak będzie najlepsza?

Przede wszystkim taka o niskiej zawartości sodu. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze i choroby serca, a także dzieci i matek karmiących. Wody wysokosodowe powinny pić jedynie osoby, które mają problem z utrzymaniem płynów w organizmie. Najlepszym wyborem dla przeciętnego człowieka znajdującego się w stanie ogólnie dobrym, będą wody mineralne charakteryzujące się niską, bądź średnią mineralizacją. Odpowiednią informację o stopniu mineralizacji znaleźć można na każdej etykiecie.

W przypadku wód mineralnych wysokozmineralizowanych powinny być one stosowane w sposób umiarkowany. Ich długotrwałe stosowanie może spowodować, że organizm przyzwyczai się do pozyskiwania z nich minerałów i nie będzie potrafił czerpać ich z innych źródeł, w tym pożywienia. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o wody lecznicze. Spożywanie ich ma dobroczynny wpływ na organizm pod warunkiem, że pije się wodę odpowiednią do schorzenia. Najlepiej więc, gdyby korzystanie z nich odbywało się pod nadzorem lekarza.

Bez względu jednak na to, czy cieszymy się dobrym zdrowiem czy nie, warto pić jedynie wysokiej jakości wody, pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Najlepszym wyborem będą wody mineralne, z tego względu iż posiadają one stały skład i wydobywane są z czystych ekologicznie miejsc. Tego typu wody dostarczane są do rozlewni rurociągami, dlatego nie ma możliwości aby w tym czasie uległy skażeniu, bądź zanieczyszczeniu.

5/5 - (ilość ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.