Jak zrobić domową siłownię

domowa siłownia

Sport i aktywność fizyczna są współcześnie ważnym elementem życia codziennego dla wielu osób. Rok 2020 zmienił nasze postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości praktycznie we wszystkich aspektach.

To co się da staramy się teraz robić w domowym zaciszu. Nie inaczej jest z uprawianiem sportu.

Wielu z nas chce przenieść również tę cześć życia do domowych pieleszy.

Wyprawy na siłownię, przebywanie na Sali z innymi ćwiczącymi oraz przebywanie w zamkniętych szatniach może powodować, jeśli nie realne zagrożenie dla naszego zdrowia, to chociażby dyskomfort i obawę o możliwość zakażenia się koronawirusem.

Zasadne wydaje się zatem pytanie – jak zrobić domową siłownię? Podpowiadamy jak zrobić to w 3 prostych krokach.

1. Wybór miejsca

Zacznijmy od podstaw. Wybór odpowiedniego miejsca w naszym mieszkaniu to dobry początek.

Nie zniechęcajmy się jeśli nie mamy wolnego pokoju. Czasami wystarczy odrobina sprytu i kreatywności, aby zmieścić rowerek w sypialni.

Jeśli jednak zależy nam na siłowni z prawdziwego zdarzenia warto pomyśleć o takich zapomnianych przestrzeniach obecnych w wielu domach jak strych czy piwnica.

2. Wybór sprzętu

Hantle, rowerek treningowy, stepper czy ławeczka do brzuszków i podnoszenia sztangi? Wszystko zależy od naszej kondycji i tego co lubimy trenować.

Dobierajmy sprzęty z myślą o sobie, tak aby faktycznie zgromadzić w domu te, które są nam potrzebne i których będziemy używać, a nie akie które będą ładnie wyglądać, ale staną się bezużyteczne.

3. Wystrój wnętrza

Jeśli mamy ten komfort, że na siłownię możemy przeznaczyć dane pomieszczenie: wolny pokój, poddasze, garaż lub piwnicę warto skupić się także na jego wystroju.

I nie chodzi tu tylko o względy estetyczne czyli kolory ścian, ale o kwestie bardziej praktyczne, takie jak na przykład podłoga.

To z czego zostanie ona zrobiona jest niezwykle istotne dla jakości naszych treningów i ich bezpieczeństwa. Dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Dobrym rozwiązaniem jest także zawieszenie lustra na ścianie, dzięki któremu będziemy mogli obserwować swoją postawę podczas ćwiczeń i kontrolować jej poprawność – poprawnie wykonane ćwiczenia są gwarancją bezpieczeństwa i efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *