Ergometr wioślarski – efekty i zalety

fitness

W ostatnich latach zaobserwować można, że coraz więcej osób podejmuje aktywność fizyczną. Polacy zaczynają rozumieć, że pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej ma nie tylko znaczenie estetyczne, lecz wpływa również na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Największą popularnością cieszy się bieganie, choć wiele osób decyduje się również jeździć na rowerze. O ile podejmowanie tego typu aktywności w sezonie letnim jest przyjemnością, o tyle zimą wymaga dużego samozaparcia i charakteru. Dlatego też warto buty biegowe oraz rower zastąpić urządzeniem, które można używać bez przeszkód przez okrągły rok. Tym urządzeniem jest ergometr wioślarski.

Urządzenie to chociaż wygląda niepozornie potrafi zdziałać prawdziwe cuda z naszym ciałem. Jego podstawową zaletą jest to, że ćwiczenie na nim nie obciąża stawów, jak to ma miejsce w przypadku biegania. Dlatego też jest wskazane zwłaszcza osobom, posiadającym nadmiar tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na ergometrze angażują większość mięśni w organizmie. Pracują więc zarówno nogi, ręce, brzuch, jak i grzbiet. Dzięki temu w szybki sposób dochodzi do ich ujędrnienia. Trening na ergometrze doskonale nadaje się zarówno do kształtowania siły, jak i wytrzymałości. Swoje postępy można na bieżąco sprawdzać za pomocą wyświetlacza, na którym pokazywane są podstawowe parametry ćwiczącego takie jak: tętno, pokonany dystans, czy ilość spalonych kalorii.

Aby jednak ćwiczenia na ergometrze były skuteczne, muszą być wykonywane prawidłowo. Nieprawidłowa technika może prowadzić do przeciążenia niektórych partii mięśni, najczęściej grzbietu. Dlatego też przed podjęciem aktywności na tym urządzeniu, warto poprosić o pomoc instruktora lub też dowiedzieć się jak prawidłowo ćwiczyć. Prawidłowa postawa nie tylko pomoże uniknąć kontuzji, lecz również sprawi, że wykonywane ćwiczenia będą bardziej efektywne.

Bez wątpienia ergometr wioślarski jest urządzeniem godnym polecenia. Regularny trening za jego pomocą pozwala wysmuklić sylwetkę i szybko spalić niepotrzebny tłuszcz. Jest doskonały zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Korzystanie z niego poprawia krążenie, a także wzmacnia serce, skutecznie zmniejszając ryzyko zawału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *